Ocean Challenge Yacht Club wyrósł z bogatych, długoletnich tradycji polskiego żeglarstwa morskiego i oceanicznego. Chcemy kultywować i pielęgnować etos oraz wartości przekazywane pod polską banderą.

W elitarnym stowarzyszeniu Ocean Challenge Yacht Club doświadczysz znaczenia wspólnoty, odwagi i co najważniejsze – ducha wzajemnego szacunku. Przyświeca nam cel stworzenia wyjątkowej społeczności, która połączy najlepsze obyczaje, z doskonaleniem umiejętności i sportową rywalizacją.

Naszą ideę wspiera Kapituła Klubu oraz Ambasadorzy – ludzie morza zasłużeni dla polskiego jak i międzynarodowego żeglarstwa. Cieszymy się, że możemy czerpać z ich wiedzy i jesteśmy dumni, że staliśmy się powiernikami wartości jakie nieśli ze sobą przez morza i oceany.

Żeglarstwo to stara i szacowna sztuka. Z wielowiekowej tradycji morskiej narodził się jasno określony wzór zachowań, konwenans towarzyski oraz wyjątkowy ceremoniał. Ideą Ocean Challenge Yacht Club jest pielęgnowanie i propagowanie nagromadzonych przez pokolenia zwyczajów i doświadczeń – żeglarskiego systemu wartości.

Podstawowym elementem misji Klubu jest tworzenie pomostu pomiędzy wspaniałą tradycją polskiego żeglarstwa, a nowoczesnym jachtingiem. Warto pamiętać o tym, jak wiele kamieni milowych w historii marynistyki stawiali właśnie nasi rodacy. Te sukcesy nierzadko są kontynuowane przez kolejne pokolenie ludzi morza.

Video