Przemysław Tarnacki wraz z załogą Ocean Challenge Yacht Club zajął 5. miejsce w klasie Maxi 1 w prestiżowych regatach Les Voiles de St. Barth. Wygrywają amerykanie na jachcie Proteus pokonując załogę Rambler 88.

Regaty odbywały się w dniach 9-14 kwietnia i były kombinacją wyścigów taktycznych i nawigacyjnych wokół karaibskiej wyspy St. Barthelemy. W największej klasie Maxi 1 sklasyfikowano 6 jachtów reprezentujących czołówkę międzynarodowych załóg zawodowych. Żeglarze rywalizowali przy średnim i silnym wietrze dochodzącym do 26 węzłów.

Dwudziestoosobowa załoga Ocean Challenge Yacht Club płynęła na jachcie Green Dragon (Volvo Ocean Race 70), na którym tryumfowała 5 tygodni temu w regatach Commodores Cup i Heineken Regatta na St. Maarten.
‘Jestem dumny z mojej Załogi! Żegluga na takim jachcie w takich warunkach i z taką konkurencją to zderzenie ze ścianą, z którego wyszliśmy jednak obronną ręką’ komentuje skipper załogi Przemysław Tarnacki. ‘Pewnie gdyby przydzielono nas do bardziej dla nas właściwej grupy Maxi 2 zajęlibyśmy wyższą lokatę jednak nie to jest tutaj istotą. Doświadczenie jakie wywozimy z pojedynków z najlepszymi załogami i żeglarzami na świecie jest bezcenne. Myślę, że nikt z członków naszej profesjonalno amatorskiej załogi nie przypuszczał, że może wykrzesać z siebie tyle siły. Cieszymy się również, że polska bandera i proporzec naszego klubu mógł powiewać w porcie Gustavia w tak elitarnym gronie pełnym żeglarzy z Pucharu Ameryki czy regat Volvo Ocean Race. Przed nami sezon europejski, który rozpoczniemy w połowie czerwca od słynnych regat Giraglia Rolex Cup w St. Tropez’.