28 listopada 2017, podczas Cosmopolitan Yachting Night na 42. Piętrze apartamentowca przy Twardej 4 w Warszawie nastąpiła oficjalna prezentacja załogi Przemysława Tarnackiego, która w barwach Ocean Challenge Yacht Club wystartuje w tegorocznej edycji prestiżowych regat Rolex Sydney Hobart Yacht Race.

Załoga Tarnackiego będzie tym samym trzecią polską na starcie tych regat (po załodze Selma Expeditions i Katharsis II), jednak zarazem pierwszą, która wystartuje na profesjonalnym jachcie regatowym. Jachtem tym będzie Weddel - oceaniczna jednostka klasy Grand Mistral 80, zbudowana do startu w regatach Volvo Ocean Race. “Niezmiernie wytrzymała konstrukcja wykonana z kevlaru i carbonu oraz długość kadłuba 80 stóp (24 metry) to optymalny jacht pod kątem bezpieczeństw, a takżei osiągów na wiatr i fale panujące w Cieśninie Bassa” - tak swój wybór komentuje Przemysław Tarnacki.

Rolex Sydney Hobart Yacht Race należą do elity pięciu najsłynniejszych profesjonalnych
regat na świecie obok America’s Cup, Volvo Ocean Race, Louis Vuitton Cup i Vendee Globe.
To również jedyne regaty na tym szczeblu dostępne dla żeglarzy w formule PRO/AM (professional/amateur). W połączeniu
ze słynnymi warunkami atmosferycznymi panującymi na styku oceanów Indyjskiego i
Spokojnego dorobiły się miana regat legendarnych.

Załoga Ocean Challenge Yacht Club do Australii wyleci już 17 grudnia. Po sesji treningów w Sydney, Polacy na linii startu wyścigu do Hobart pojawią się 26 grudnia prezentując polską banderę Polskiego Związku Żeglarskiego, który objął projekt honorowym patronatem.

Pełny skład polskiej załogi:
1.Andrzej Różycki
2. Damian Raciniewski
3. Maciej Graczyk
4. Witold Małek
5. Paweł Schroeder
6. Maciej Nytko
7. Piotr Zygo
8. Steven Davis
9. Grzegorz Bigos
10. Szymon Pikuła
11. Paweł Suchocki
12. Jarosław Łazarski
13. Łukasz Siwik
14. Jurek Wilczyński
15. Wit Danilkiewicz

 

Video